OBSERWUJ

W chwili obecnej bardzo wielu pacjentów zgłasza się do gabinetów stomatologicznych nie tylko po to aby wyleczyć próchnicę, czy usunąć ząb, ale żeby poprawić wygląd swoich zębów. Na poprawę wyglądu uzębienia składa się bardzo wiele aspektów, musimy też zdawać sobie sprawę, że braki w uzębieniu mają niekorzystny wpływ na wygląd ogólny i pogłębiając bruzdy nosowo-wargowe i skracając dolny odcinek twarzy nadają twarzy smutny, przedwcześnie postarzały wygląd. W tym aspekcie stomatologia estetyczna łączy się z medycyną estetyczną i musimy pamiętać, że przed zastosowaniem wypełniaczy, czy powiększaniem ust powinniśmy uzupełnić braki w uzębieniu.

Przed zastosowaniem wszelkich zbiegów z zakresu stomatologii estetycznej wykonujemy diagnostykę RTG obejmującą zdjęcie wszystkich zębów tzn pantomogram.Na podstawie zdjęcia i badania pacjenta ustalamy szczegółowy plan leczenia. Na tej samej wizycie powinniśmy także wykonać profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia. Zabieg ten przeprowadzany jest przy pomocy scalera ultradźwiękowego oraz piaskarki, następnie polerowania pastą polerska i jest pierwszym krokiem do pozbycia się powierzchownych osadów z kawy, herbaty i papierosów. Następnie przeprowadzany jest profesjonalny instruktaż higieny, który pozwala utrzymać efekty czyszczenia na dłuższy czas.

Na podstawie rozmowy z pacjentem ustalamy jego oczekiwania. Jeżeli zastrzeżenia dotyczą tylko koloru zębów możemy przeprowadzić zabieg wybielania. Są dwie podstawowe metody wybielania – wybielanie gabinetowe przy użyciu lampy Beyond oraz nocne wybielanie nakładkowe. Akcelerator wybielający Beyond pracując wspólnie ze specjalnymi zestawami wybielającymi sprawia, że natychmiast zostają utlenione przebarwienia na zębach. Specjalnie zaprojektowany żel aktywowany jest przez wysokiej mocy światło.

Zabieg wybielający jest komfortowy, bezpieczny, a średnie rozjaśnienie koloru wynosi 8 odcieni. Środek wybielający utlenia całą powierzchnię szesnastu zębów podczas jednego zabiegu przywracając im piękną biel. Zabieg polecany jest dla osób, które mają mało czasu i oczekują szybkich efektów. Nocne wybielanie nakładkowe również daje dobre rezultaty i polega ono na nakładaniu przez pacjenta przez 3-4 noce specjalnie wykonanych nakładek z żelem wybielającym. Obie metody sprawdzą się najlepiej, jeżeli przez kilka dni po wybielaniu będziemy stosowali białą dietę oraz – zrezygnujemy z palenia!

Czasami zastrzeżenia pacjenta dotyczą koloru tylko jednego, martwego zęba – możemy wtedy zastosować wybielanie przy pomocy preparatu Opalescence Endo lub wykonać koronę protetyczną. Jeżeli zastrzeżenia dotyczą kształtu i ustawienia zębów u pacjentów młodych, którzy chcą uniknąć inwazyjnych metod leczenia możemy wykonać korektę kształtu lub ustawienia zębów materiałem kompozytowym ( korzystamy z doskonałych materiałów Gradia i Enamel). W ten sposób możemy np. zamknąć szpary pomiędzy zębami.Metodą bardziej inwazyjną, ale dającą doskonałe efekty kosmetyczne jest wykonanie licówek porcelanowych. W przypadku, gdy zniszczenie zębów jest bardziej rozległe i występują braki zębowe polecamy  wykonanie koron i mostów pełnoceramicznych (patrz protetyka).

Jeżeli wybierzecie Państwo zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej w naszym gabinecie, będziecie mogli się cieszyć pięknym, nieskazitelnie białym uśmiechem przez długie lata.

© 2017 copyright Piękna Dent. All rights reserved.