OBSERWUJ

Protetyka jest działem stomatologii, która zajmuję się odbudową utraconych zębów za pomocą uzupełnień ruchomych (protezy szkieletowe, protezy akrylowe)  lub uzupełnień na stałe zacementowanych w ustach (korony i mosty). Uzupełnienie brakujących zębów jest bardzo ważne dla pacjenta zarówno ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych (braki zębowe mogą spowodować wiele różnych dolegliwości wśród których możemy wymienić bóle stawów skroniowo-żuchwowych, bóle głowy i zaburzenia trawienne). Ze względu na wygodę zwykle polecamy pacjentom odbudowę braków zębowych przy pomocy wypełnień stałych – korony, mosty. Przy utracie własnego korzenia możliwe jest odtworzenie brakującego zęba przy pomocy implantu (który jest jakby sztucznym korzeniem umiejscowionym w kości- patrz implantologia). Są różne rodzaje materiałów, z których możemy wykonać korony, jednakże w naszym gabinecie polecamy doskonałe funkcjonalnie i estetycznie korony cyrkonowe.

Korona cyrkonowa jest wykonana z tlenku cyrkonu zwanego potocznie białym złotem, ze względu na swoje doskonałe właściwości i wytrzymałość na zginanie w granicach 900MPa. Z tego względu jest ona alternatywą dla koron i mostów wykonanych na metalu.

Tlenek cyrkonu oprócz swojej wysokiej wytrzymałości charakteryzuje się również wysoką przenikalnościa świetlną dzięki czemu uzupełnienia protetyczne wykonane na tym materiale zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów. Uzupełnienia wykonane na podbudowach z tlenku cyrkonu charakteryzują się wysoką biozgodnością i nie dają żadnych objawów alergicznych.

Korona cyrkonowa powstaje podczas procesu CAD/CAM, CAD – (Komputer Aided Design) czyli projektowanie wspomagane komputerowo  oraz CAM (Komputer Aided Manufacturing) czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania. Korona zaprojektowana komputerowo (model 3D) jest wycinana z bloczku materiału za pomocą sterowanego komputerowo narzędzia obróbczego. W skład systemu CAD/CAM oprócz specjalnego oprogramowania i komputerów wchodzi jeszcze skaner oraz frezarka.

Podsumowując korona cyrkonowa jest to najbardziej zaawansowane technologicznie osiągnięcie współczesnej stomatologii. Jest znakomicie szczelna, a nasze doskonałe laboratorium uczyni z niej unikatowe dzieło sztuki stworzone dla Państwa.

Oprócz koron cyrkonowych polecamy także licówki porcelanowe, które w sposób mało inwazyjny poprawią natychmiastowo kolor i kształt Państwa zębów. Oczywiście istnieją przypadki, kiedy nie możemy zastosować uzupełnień stałych, a nawet implantów ze względu na duże ubytki kostne.

Wykonujemy wówczas protezy wyjmowane. Aby uzyskać doskonałę utrzymanie tych protez w ustach możemy wszczepić implanty, z lokatorami dla protez – w bęzzębiu całkowitym jest to doskonałe rozwiązanie, które zapewnia doskonałe utrzymanie protez i podparcie dla tkanek miękkich – wypełnienie przez płytę protezy sprawia, że spłycają się bruzdy i twarz wygląd młodziej.

© 2017 copyright Piękna Dent. All rights reserved.