OBSERWUJ

Współczesna implantologia należy do najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny , jest bezpieczną i przewidywalną procedurą medyczną. W naszym gabinecie używamy wyłącznie implantów renomowanych firm. Aktualnie korzystamy z najnowszych implantów firmy Astra Tech - Astra Tech Implant System EV. Jest to system implantologiczny, który, jak wykazały liczne badania, zapewnia przewidywalne i długotrwałe zachowanie marginesu kostnego oraz odpowiednią estetykę.

Zastosowanie systemu implantologicznego wysokiej klasy jest bardzo istotne na poziomie chirurgicznym - zwiększa odsetek zabiegów zakończonych powodzeniem, jak i na poziomie odbudowy protetycznej - zastosowane rozwiązania protetyczne pozwalają na uzyskanie trwałego, pięknego i naturalnego efektu. Z dostępnych obecne badań medycznych wynika, że odsetek powodzeń- przyjęcia implantów wynosi średnio 96-98 %.

Implanty firmy Astra Tech są dobrze przebadane klinicznie i stosowane na całym świecie, mamy więc większą pewność, że nawet za wiele lat wciąż będą obecne na rynku i nie będziemy mieli problemu z pozyskaniem komponentów protetycznych. Jest to zabieg, na którym nie warto oszczędzać, gdyż nadmierne ograniczanie ceny pociąga za sobą zastosowanie niższej jakości komponentów.
Warto zainwestować w dobry i sprawdzony system implantologiczny, gdyż dobrze zintegrowany implant pozostanie z nami nawet do końca życia.

IMPLANTY POPRAWIAJĄ JAKOŚĆ ŻYCIA DAJĄC PACJENTOM WIĘKSZY KOMFORT I PEWNOŚĆ SIEBIE , A PRZEDE WSZYSTKIM WYMARZONY PIĘKNY UŚMIECH.

Implant, jest to sztuczny korzeń, który możemy wszczepić w miejscu gdzie brakuje nam jednego lub kilku zębów. Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej po utracie zęba, możliwe są również IMPLANTACJE NATYCHMIASTOWE, wykonywane w dniu ekstrakcji zęba. Implant wykonany jest z tytanu- materiału, który ma zdolność do osteointegracji, czyli zrostu z tkanką kostna. Implant posiada gwint wewnętrzny, na którym możemy zamocować łącznik, będący podbudową dla korony. Zabieg wprowadzenia jednego implantu trwa około 30 minut i może być przeprowadzony w sedacji, polegającej na podaniu leków przeciwbólowych, uspokajających i przeciwobrzękowych. Obecny przy zabiegu anestezjolog może monitorować stan pacjentów obciążonych chorobami ogólnymi np. nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca, chorobami układu oddechowego itp. Zwykle wystarcza jednak znieczulenie miejscowe.

Osteointegracja implantu trwa od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie możemy przystąpić do wykonania korony protetycznej.

Implanty są najlepszą metodą uzupełnienia braków zębowych ponieważ nie ma konieczności szlifowania zębów sąsiadujących, funkcjonują jak naturalne zęby, eliminują konieczność użytkowania protez ruchomych, które są bardzo niewygodne dla pacjentów oraz stwarzają możliwość wykonania bardzo naturalnych koron.

Wskazaniem do wykonania implantów są braki pojedyncze lub mnogie zębów, nietolerancja lub złe utrzymanie protez zębowych. W przypadku użytkowania protez wprowadzenie już tylko dwóch implantów może znacząco poprawić utrzymanie protezy.
Przeciwwskazaniem do wykonania implantów są:
- niezakończony wzrost szczęk
- pacjenci niepełnoletni
- ciężkie choroby ogólne
- zapalenie wsierdzia, sztuczne zastawki, przeszczepy narządowe, choroby reumatyczne
- przyjmowanie leków immunosupresyjnych, antydepresyjnych, antykoagulantów
- niektóre schorzenia psychiatryczne
Przeciwwskazania miejscowe:
- zła higiena
- bóle nieznanego pochodzenia w obrębie twarzoczaszki
- dysfunkcje, które mogą nadmiernie obciążyć implanty
- włókniaki
- nieprawidłowo struktura kostna

ZALECENIA PO ZABIEGU WSZCZEPIENIA IMPLANTU:
- należy powstrzymać się od jedzenia i picia 2-3 godziny po zabiegu, unikać potraw gorących oraz przez parę dni utrzymywać miękką dietę
- unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez tydzień po zabiegu, prowadzić oszczędzający tryb życia
- nie palić i nie spożywać napojów alkoholowych do zakończenia kuracji antybiotykowej
- stosować nową, miękką szczoteczkę pozabiegową, stosować płukanki zalecane po zabiegach chirurgicznych - np. Eludril, ale płukać delikatnie, zwłaszcza prze pierwsze 2-3 dni
- nie nadużywać środków przeciwbólowych typu ibuprom, gdyż mogą powodować wzmożone krwawienie, zalecana dawka- 3 razy na dobę 500 mg, w razie potrzeby dołączyć paracetamol 3 razy na dobę
- w razie wystąpienie jakichkolwiek niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

© 2017 copyright Piękna Dent. All rights reserved.