Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) otrzymywane jest z krwi żylnej pacjenta. Jest ono z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach medycyny od ponad 30 lat, a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.
Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym daje wyraźny efekt odmłodzenia po kilku tygodniach od zabiegu i utrzymuje się do ok. 6-12 miesięcy.
Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest Autologiczna fibryna (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskujemy z krwi pacjenta pobranej do odpowiedniej probówki, a następnie umieszczając ją w wirówce laboratoryjnej i wirując z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny, którą podajemy za pomocą strzykawki i igły bezpośrednio do skóry w wybrane miejsca. Po zabiegu w skórze, wokół podanej autologicznej fibryny tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania tzw. ,,wampirzy lifting”, trwający do około 2 lat. Zarówno zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jak i autologicznej fibryny można wykonać na jednej wizycie.